BMW Motorrad Македонија

K 1600 B GRAND AMERICA

Позади хоризонтот.

Отворен пат. Дури и тоа не е доволно за вас. Секогаш сакате да одите подалеку и подалеку, затоа што никогаш не сте биле толку блиску до патот. Со моделот Grand America, можете да се опуштите и да уживате во возењето километри и километри. Како комплетно луксузно опремен turing-motocikl, ви нуди совршено задоволство во возењето и удобност за безгрижно крстарење. Легендарниот редни 6-цилиндричен мотор триумфира со незаменлива работа и импресивен развој на моќноста. Секогаш подготвен да ги премине  тие дополнителни километри. Дури и неговата силуета е на друго ниво: од висока шофершајбна до впечатлива позадина со лесна кутија за багаж и потпирач за грб. Ова го надополнува иновативна технологија и големиот простор – особено за двајца. На дофат на раката: Grand America го прави хоризонтот да изгледа неограничен – а сепак толку близок.

Формиран со слобода.

Нема што: со карактеристична коса линија и челичен пригушувач паралелно со патот, овој луксузен Bagger turing мотоцикл  се чини дека се впива во патот. Неодоливо предна и впечатливо задна страна со LED трепкачи и интегрирани сопирачки доведуваат до негово истакнување во масата. Покрај Blackstorm Metallic, ексклузивната Austin Yellow Metallic боја претставува бесконечен пејзаж, од зори до зајдисонце. Моќниот црн со 6 цилиндри дизајн не остава простор за сомнеж: уживате во својата слобода, уживате до максимум. Сè до стандардниот црн цевкаст волан, што секогаш е при рака. Висококвалитетните плочи на резерварот на машината, ја докажуваат неговата цел – исто како и вашата: K 1600 Grand America.

Големи соништа? Нема проблеми.

Тоа е вашето патување, вашиот сон. Сами за себе поплочете го патот со реднииот 6-цилиндричен мотор и неговата зафатнина од 1649 ccm. За динамичко искуство и супериорно непречено возење. Максималниот вртежен момент од 175 Nm и 118 kW (160 КС) развива неспореден, лесен потисок. Веќе имате на располагање 70% од вртежниот момент на 1.500 вртежи во минута. Можете да ја почувствувате моќта дури и при најмала вртење на рачниот зглобот – придружена со моќен, опуштено лизгање. Резервниот асистент обезбедува без напор маневрирање, кога одмарате од возењето. Дури можете да продолжите да се возите релаксирано се до крајот. Бидејќи благодарение на функцијата Keyless Ride, во состојба сте да се вратите на патот брзо и без напор.

Понатаму и понатаму.

Удобно крстарење со многу простор: со моделот Grand America, ќе посакате возењето никогаш да не заврши. Стандардниот динамичен Dynamic ESA е најдоброто можно управување и динамика на возењето – „CRUISE“ mod ви овозможува да се лизгате уште повеќе непречено. Одморете ги нозете додека се возите на стандардна даска – опуштено, на типичен „американски начин“. Висината на задното седиште е намалена за 7 см, како резултат на подобра достапност, особено кога седите и излегувате од мотоциклот – а потпирачите за стапалата се исто така спуштени. Покрај тоа, стандардната шипка за заштита на моторот и аудио системот со припрема на навигација, загарантирано ќе ве импресионираат. Патувањето продолжува. Седнете уште поудобно, со додатокот потпирачот за рака, достапен е на барање.

 КОНФИГУРАТОР НА МОТОЦИКЛИ